پخش ویدیو در وردپرس با استفاده از افزونه Video Embed & Thumbnail Generator

45 خواندن ثانیه
0
132

قدیم تر شاید دیدن ویدیو به دلیل اینترنت های ضعیف بخصوص در ایران مرسوم نبود اما در دهه گذشته با توجه به افزایش سرعت اینترنت و همچنین جذاب تر بودن تماشای ویدیو های آنلاین افزایش داشته است.اکثر ما اگر قرار باشد بین خواندن یک متن خسته کننده و تماشای فیلم آموزشی در مورد همان متن یکی را انتخاب کنیم بی شک به سمت تماشای ویدیو خواهیم رفت.

در این آموزش ما تیم تروند وب سعی می کنیم تا شما را با یکی از افزونه های عالی در این زمینه آشنا کنیم.افزونه ای که با استفاده از آن شما می توانید به ساخت  گالری و اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس بپردازید.

افزونه ای که قرار است در این مطلب در موردش صحبت شود با نام Video Embed & Thumbnail Generator در مخزن وردپرس قابل دریافت است و دارای بیش از ۳۰۰۰۰ نسب فعال نیز می باشد.

برای کار کردن با این افزونه شما باید مطمئن باشید  تا  همه ی توع های MIME  را به درستی تنظیم کرده باشید.دلیل این گفته ایتن است که اکثر سرور ها برخی از فرمت های ویدیویی را همانن ogv  ،mp4،.m4v و .webm  را پخش و پشتیبانی نمی کنند و شما باید با مراجعه به پوشه public_html فایل htaccess را باز کنید و دستور های گفته شده در کادر زیر را اضافه کنید :

پس از دانلود، نصب و فعالسازی این پلاگین وردپرس، یک زیرمنو جدید در آیتم تنظیمات منو پیشخوان وردپرس شما با نام Video Embed & Thumbnail Generator ایجاد خواهد شد. مانند تصویر زیر:

در این بخش میتوانید تنظیمات مربوط به افزونه را سفارشی سازی کنید.
اما برای اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس در نوشته ها و صفحات باید در صفحه ی نوشته ی تازه بر روی افزودن پرونده چندرسانه ای کلیک کنید.

در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی گزینش پرونده ها کلیک کرده و ویدیو های مورد نظر خود را بارگذاری کنید.

بعد از بارگذاری، ویدیو مورد نظر را انتخاب کنید، از پنجره سمت چپ می توانید تنظیمات دلخواه خود را وارد کنید. با انتخاب گزینه ی Use this frame می تونید قسمتی از ویدیو را به عنوان تصویر شاخص در نظر بگیرید در غیر اینصورت با استفاده از گزینه ی Choose from Library می توانید تصویر دلخواه را به عنوان تصویر شاخص به ویدیو در وردپرس اضافه کنید.
از بخش Video Embed Dimensions می توانید اندازه ی ویدیو را جهت قرار دادن در صفحه ی نوشته تنظیم کنید. بعد از اتمام تنظیمات مورد نظر بر روی گزینه ی گذاشتن در نوشته کلیک کنید. خروجی بصورت یک شورت کد در نوشته ی شما اضافه می گردد.

برای اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس با استفاده از آدرس URL می توانید لینک خود را در شورت کد زیر قرار داده و نسبت اندازه ویدیو را به صورت دستی تنظیم کنید.

مانند تصویر زیر:

اشتراک گذاری ویدئو در وردپرس با Video Embed & Thumbnail Generator

همچنین می توانید از بخش گذاشتن رسانه مطابق تصویر زیر عمل کنید:

بر روی گزینه ی Embed Video from URL کلیک کنید. در صفحه ی باز شده از قسمت Video Title عنوان ویدیو خود را می تواید مشخص کنید. در فیلد Video URL لینک ویدیو خود را وارد کنید. لینک تصویر شاخص ویدیو را در فیلد Thumbnail URL می توانید جایگذاری کنید. از بخشDimensions می توانید نسبت تصویر را تظیم کنید. اگر ویدیو شما داری زیرنویس هست، می توانید در کادر Subtitles & Captions تنظیمات مربوط به آن را انجام دهید در نهایت بر روی Insert into post کلیک کنید.

اکنون میتوانید نتیجه را مشاهده کنید:

 

پخش ویدیو در وردپرس

بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در افزونه وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *