چگونه یک پست خصوصی در وردپرس ایجاد کنیم

2 خواندن ثانیه
0
129
آیا می خواهید یک پست خصوصی در وردپرس ایجاد کنید؟ برخلاف پست های معمول وردپرس، یک پست خصوصی برای بازدیدکنندگان وب سایت شما قابل مشاهده نیست.و فقط کاربران با دسترسیهای خاصی که وارد سیستم می شوند می توانند استفاده کنند. در این مقاله، ما به شما نحوه ایجاد یک پست خصوصی در وردپرس را نشان خواهیم داد.

ایجاد پست خصوصی در وردپرس

یک پست خصوصی در وردپرس چیست؟ چگونه کار می کند؟

یک پست خصوصی در وردپرس برای عموم قابل رویت نیست. فقط کاربران با دسترسیهای معتبر وارد شده می توانند آن را در میان پست های وبلاگ شما ببینند.

وردپرس با  یک سیستمی ساخته شده است که شما می توانید نقش کاربر را ایجاد کنید و دسترسیها و قابلیتها را به نقشهای مختلف کاربراختصاص می دهد . هر کاربر وردپرس دارای یک نقش اختصاص داده شده به خود است که به آنها اجازه می دهد تا انجام وظایف خاصی در یک وب سایت داشته باشند.هر کاربری که دسترسی انتشار یک پست را داشته باشد میتواند یک پست خصوصی ارسال کند و آن را منتشر کند.

  • Administrator –   ایجاد، ویرایش و حذف هر پست خصوصی ایجاد شده توسط هر کاربر در یک سایت وردپرس.
  • Editor –  هر پست خصوصی ایجاد شده توسط هر کاربر ایجاد شده  را می تواند ویرایش و حذف کنید.
  • نویسنده – می تواند پست های خصوصی خود را ایجاد، منتشر، ویرایش، مشاهده و حذف کنید. اما این دسته کاربر نمی توانند پست های خصوصی ایجاد شده توسط سایر کاربران را مشاهده کنند.

به این ترتیب، نگاهی به نحوه ایجاد یک پست خصوصی در وردپرس خواهیم داشت.

ایجاد یک پست خصوصی یا صفحه شخصی در وردپرس

ابتدا باید یک پست یا صفحه جدید ایجاد کنید. شما همچنین می توانید یک پست را که می خواهید خصوصی کنید را ویرایش کنید.

در صفحه ویرایش پست، شما باید روی لینک «ویرایش» در کنار گزینه «قابل مشاهده»  را ویرایش کنید و آن را خصوصی کرده و روی «انتشار» کلیک کنید.

گزینه های دید در یک پست وبلاگ یا صفحه را در WordPress ویرایش کنید

شما اکنون دارای انتخاب هایی برای ایجاد یک پست مهم ، رمز عبور دار یا  محافظت شده یا خصوصی خواهید هستید. ادامه دهید  و خصوصی را انتخاب کنید و سپس دکمه OK را برای ادامه  کلیک کنید .

گزینه پست خصوصی در صفحه پست ویرایش پست وردپرس

اکنون می توانید ویرایش پست ، ذخیره  ویا منتشر کنید.اگر از وبسایت خود بازدید میکنید، شما پست وبلاگ خصوصی خود را مانند این مشاهده خواهید کرد:

پیش نمایش پست خصوصی در وردپرس

کاربرانی که مجاز به دیدن پست های خصوصی نمی باشند، آن را نمی بینند.

نکته: تصاویری که شما به یک پست خصوصی اضافه می کنید خصوصی نیستند و توسط نویسندگان دیگر می توانند در کتابخانه رسانه مشاهده شوند. تصاویر همچنین می توانند توسط هر کسی که URL تصویر را می بینید مشاهده شود.

ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند که نحوه ایجاد یک پست خصوصی در وردپرس را یاد بگیرید .این مطلب توسط ابوالفضل نوری و برای وب سایت تروند وب نوشته شده است.کپی بردای از آن مجاز نمی باشد.
بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در training

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *