نگاهی به مشکلات کاربران وردپرس در استفاده از ftp

21 خواندن ثانیه
0
15

 

امکان این نیست که شما یک وب نویس باشید و به اتصال به سایت از طریق ftp نیاز پیدا نکنید.نصب بسیاری از افزونه ها و بخصوص قالب های وردپرس که حجم بالایی دارند فقط و فقط از طریق وردپرس امکانپذیر خواهد بود.در ضمن این نکته را باید در نظر داشت که بسیاری از فایل ها مثل ویدیو که حجم بالایی دارند را نمی توان از طریق بخش رسانه وردپرس آپلود کرد.پس بهترین روش این است که از طریق اتصال ftp اقدام کنید.

هروب سایت شامل اطلاعات زیر جهت اتصال ftp است :

میزبان: localhost

نام کاربری: نام کاربری هاست شما

رمز عبور: رمز عبور هاست شما

اما وارد کردن این اطلاعات فقط برای یکبار نیست! شما باید هر بار برای نصب افزونه ها و قالب های متعدد اینکار رو انجام بدید و از اونجایی که خدا را هزار مرتبه شکر افزونه های وردپرس کم نیستند . آدم نمیتونه از نصب افزونه های ضروری دست بر داره. اصلا دلیلش چیه و چه نیازی هست که هر بار این اطلاعات رو وارد کنیم؟ امروز یه راه خوب و راحت پیش روی شما قرار میدیم تا به راحتی بتونید اطلاعات اف تی پی رو برای همیشه توی سایتتون ذخیره کنید. بالاخره یک عمر قرار هست با وردپرستون کار کنید، خب وقتی با یک کد ساده و چند ثانیه وقت گذاشتن میتونید برای همیشه از شر وارد کردن اطلاعات اف تی پی خلاص بشید چرا یک عمر خودتون رو درگیر این مسئله کنید؟! 🙂

برای حل مشکل ftp در وردپرس ابتدا وارد کنترل پنل هاستتون شده، فایل منیجر رو باز کنید و در پوشه public_html ( پوشه روت اصلی سایت ) فایل wp-config.php را پیدا کنید. این فایل رو ویرایش کرده و کد زیر را به انتهای این فایل اضافه کنید:

در کد بالا:

قسمت ftp_username: نام کاربری پنل هاست خود را وارد کنید.

قسمت ftp_password : رمز عبور پنل هاستینگ خود را وارد کنید.

به همین راحتی بعد از ذخیره کردن این فایل دیگر با سوال اف تی پی مواجه نخواهید شد

بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در training

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *