نحوه ایجاد و مدیریت فایلهای Ads.txt در وردپرس

37 خواندن ثانیه
0
32
نحوه ایجاد و مدیریت فایلهای Ads.txt در WordPress

آیا می خواهید فایل های ads.txt را در WordPress ایجاد و مدیریت کنید؟ فایل Ads.txt ناشران را از نقض آگهی محافظت می کند و می تواند درآمد شما را به طور بالقوه افزایش دهد. در این مقاله ما تیم تروند وب به شما نحوه ایجاد و مدیریت فایل ads.txt را در WordPress نشان خواهیم داد.

نحوه ایجاد و مدیریت فایل Ads.txt در WordPress

فایل Ads.txt چیست؟

فایل Ads.txt اجازه می دهد ناشران اعلام کنند که چه کسی می تواند تبلیغات را در وب سایت خود را به فروش برساند. این یک ابتکار است که توسط آزمایشگاه IAB Tech Labبه جهت بهبود استانداردهای تبلیغات دیجیتال ایجاد شده است/

این ابتکار عمل توسط سیستم عامل های تبلیغاتی  مانند Google Adsense ، Doubleclick و Ad Exchange پشتیبانی می شود. البته توسط بسیاری از دیگر سیستم عامل های تبلیغاتی دیجیتال پشتیبانی می شود که نیاز به آوردن اسم آنها ندیدم.

چرا فایل Ads.txt مهم است؟

هر ساله، تبلیغ ها جعلی میلیونها دلار  خسارت به تبلیغ کنندگان و ناشران آنلاین وارد می کند. افرادی که با هدف مخرب به طور مداوم تلاش می کنند تا از سیستم عامل های تبلیغاتی با دامنه های دروغین، کلیک های جعلی، فریبنده های جعلی و غیره استفاده کنند.

فایل Ads.txt شفافیت تبلیغات آنلاین را افزایش می دهد و اجازه می دهد ناشران اعلام کنند که چه کسی می تواند موجودی تبلیغات خود را به فروش برساند. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن می پردازیم:

اگر شما یک تبلیغ کننده هستید و کسی به شما می گوید که می تواند آگهی شما را در یک وب سایت خاص نمایش دهد، پس می توانید از فایل ads.txt آن وب سایت دیدن کنید.این فایل به شما نشان می دهد که آیا شرکتی که با آن برخورد می کنید مجوز فروش فضای تبلیغاتی در آن وبسایت خاص را دارد یا خیر.

از آنجا که این داده ها به طور عمومی در دسترس هستند، می توان از طریق تبلیغ کنندگان، ناشران و نمایندگان فروش، آنها را چک   و جستجو کرد.

اگر شما با استفاده از Google Adsense، DoubleClick یا Ad Exchange اقدام به نمایش تبلیغات در وب سایت  می کنید، پس  اضافه کردن فایل Ads.txt توصیه می شود.این یک اعتبار برای سایت شما خواهد بود.

نحوه ایجاد و مدیریت فایلهای Ads.txt در وردپرس؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه مدیریت Ads.txt را نصب و فعال کنید.  پس از فعال سازی، شما باید از صفحه تنظیمات »Ads.txt  را انتخاب کنید تا وارد برگه تنظیمات شوید.

تنظیمات مدیر Ads.txt

این افزونه یک منطقه متنی ساده دارد که در آن شما می توانید  کد های مورد نظر از شرکت های صادر کننده را قرار دهید. برای مثال، می توانید خط زیر را برای اعلام Google Adsense اضافه کنید.

۱
google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0

فراموش نکنید که   publisher-ID 0000000000000000  خودتان را در این بخش جایگزین کنید.

همانطور که می بینید، این خط از کد چهار فیلد را با کاما جدا می کند. اولین فیلد دامنه شرکت مجاز به فروش آگهی شما می باشد. پس از آن شناسه ناشر  است.

فیلد سوم نوع رابطه DIRECT یا RESELLER را بیان می کند. آخرین فیلد اختیاری است و نشان دهنده شناسه پلت فرم تبلیغاتی است. برای همه برنامه های تبلیغات Google، شما از همان شناسه ی منحصر به فرد استفاده می کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا نحوه ایجاد و مدیریت فایل ads.txt را در WordPress یاد بگیرید. همچنین ممکن است بخواهید  که وب سایت خودتان را توسط بچه های تیم تروند وب طراحی کنید که ما نیز در خدمت شما هستیم.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا به کانال تلگرام ما برای آموزش های وردپرس وارد شوید . شما همچنین می توانید مشکلات خود را در نظرات بیان کنید.
بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در training

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *