رفع مشکل عدم دریافت ایمیل از سایت وردپرس شما

34 خواندن ثانیه
0
45
 یکی از سؤالاتی که اغلب در وب سایت های وردپرس و انجمن های آنها مطرح است این است که چگونه وردپرس را مطابق با آنچه نیاز داریم تنظیم کنیم. بسیاری از کاربران سطح مبتدی  از ما میپرسند چرا افزونه فرم تماس آنها ایمیل ارسال نمی کند و یا چرا آنها هیچ گونه اطلاعیه ای را از وردپرس در صندوق ایمیل خود نمی بینند. در این مقاله ما تیم تروند وب به شما نشان خواهیم داد که چگونه وردپرس را اصلاح  کنید تا برای شما ایمیل ارسال کند.

چرا شما ایمیل خود را از سایت وردپرس خود دریافت نمی کنید

رایج ترین دلیل این امر این است که سرور میزبان وردپرس شما  برای استفاده از تابع mail () پی اچ پی پیکربندی نشده است.خوب پس با پشتیبانی هاست خود در تماس باشید.

حتی اگر آنها اجازه  دهند ، بسیاری از ارائه دهندگان خدمات الکترونیکی از ابزارهای مختلف برای کاهش هرزنامه های ایمیل استفاده می کنند   و اغلب ایمیل های ارسال شده توسط وب سایت های وردپرس  را هرز نامه ممکن است در نظر داشته باشند.

در چنین مواردی، هنگامی که یک ایمیل از سایت وردپرسی شما ارسال می شود، ممکن است هرگز حتی در پوشه هرزنامه  نباشد. به همین دلیل توصیه می کنیم از وردپرس برای ارسال خبرنامه الکترونیکی خود استفاده نکنید زیرا ایمیل شما یک اسپم طلقی خواهد شد .

ما توصیه می کنیم با استفاده از SMTP برای ارسال ایمیل در وردپرس اقدام کنید.بسیاری از سرویس های SMTP مختلف در دسترس وجود دارد، اما در این مقاله ما تنها دو مورد که  اشاره می کنیم: MailGun و Gmail

ارسال ایمیل های وردپرس شما با استفاده از Mailgun

Mailgun یک ارائه دهنده سرویس ایمیل محبوب است. آنها اجازه می دهد تا صاحبان وبسایت ارسال مقادیر زیادی از ایمیل ها را با کیفیت بالا انجام دهند.

به عنوان یک ارائه دهنده خدمات ایمیل  ، هزینه و وقت زیادی صرف می کنند تا ایمیل شما به مقصد خود برسد. پس این سرویس مجانی نیست.هر ماه ۱۰،۰۰۰ ایمیل به صورت رایگان البته به شما ارائه می کند که  بیش از اندازه  برای اکثر مردمی است  که تازه شروع به وب نویسی کرده اند.

در اینجا نحوه تنظیم سایت وردپرس برای استفاده از Mailgun برای ارسال ایمیل است.

ابتدا باید در وب سایت Mailgun ثبت نام کنید . پس از ثبت نام، باید روی دکمه «افزودن دامنه خود» کلیک کنید.

دامنه خود را به Mailgun اضافه کنید

شما نیاز به اضافه کردن زیر دامنه در  وب سایت وردپرس خود دارید. به عنوان مثال، mail1.yourdomain.com.

شما می توانید زیر دامنه جدید خود را در  از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود  ایجاد کنید.

subdomains cPanel

در صفحه بعد، شما باید زیر دامنه خود را وارد کنید  .

زیر دامنه خود را وارد کنید

پس از آن بر روی دکمه ایجاد کلیک کنید و یک پیغام موفقیت آمیز بودن را مشاهده خواهید کرد.

شما هم اکنون می توانید این زیر دامنه را در صفحه افزودنی Mailgun اضافه کنید. بعد از اینکه دامنه را اضافه کنید، Mailgun به شما چندین  DNS  نشان می دهد.

پرونده DNS Mailgun

دوباره به داشبورد cPanel خود برگردید و سپس بر روی ‘Advanced DNS Zone Editor’ کلیک کنید.

ویرایشگر منطقه DNS

از شما خواسته خواهد شد که دامنه ای را انتخاب کنید که میخواهید  DNS  روی آن فعال باشد. هنگامی که نام دامنه ریشه خود را انتخاب می کنید، گزینه هایی برای اضافه کردن  DNS جدید خواهید دید.

اولین ورودی TXT زیر دامنه شما خواهد بود. شما باید با وارد کردن زیر دامنه در قسمت Name و سپس TXT را به عنوان نوع رکورد انتخاب کنید. پس از آن شما نیاز به اضافه کردن عدد ۱۴۴۰۰ در TTL  و کپی کردن مقدار نشان داده شده در صفحه تنظیمات دامنه Mailgun در زمینه  TXT خواهید داشت.

اضافه کردن رکورد DNS TXT

پس از انجام این کار، به داشبورد cPanel بروید و روی نماد MX Entry کلیک کنید.

نماد ورود MX در cPanel

از شما خواسته می شود دامنه ریشه خود را انتخاب کنید، سپس به پایین صفحه بروید. در آنجا گزینه ای برای افزودن یک ورودی جدید MX خواهید یافت.

مقادیر اولویت و مقصد را وارد کنید و روی ایجاد دکمه ثبت جدید کلیک کنید.

شما با موفقیت دامنه خود را به Mailgun اضافه کردید

شما می توانید وضعیت تأیید دامنه خود را با مراجعه به صفحه دامنه ها در حساب Mailgun خود بررسی کنید.

Mailgun وضعیت فعلی در کنار نام دامنه خود را نشان می دهد، پس از آن می توانید تغییرات DNS شما را تأیید کند.

دامنه فعال Mailgun

هنگامی که دامنه شما فعال است، می توانید سایت وردپرس خود را راه اندازی کنید تا از Mailgun برای ارسال ایمیل ها استفاده کنید.

اولین چیزی که باید انجام دهید این است که افزونه  WP Mail SMTP را نصب و فعال کنید.

پس از فعال سازی، شما باید از تنظیمات »WP SMTP  را انتخاب کنید.ابتدا باید آدرس ایمیل فرستنده و نامی که می خواهید از فرستنده استفاده کنید را ارائه  دهید.

تنظیمات SMTP ایمیل WP

بعد، شما باید Mailgun را به عنوان ارسال کنند  انتخاب کنید .

Mailgun را به عنوان mailer خود انتخاب کنید

در نهایت، شما نیاز به ارائه کلید خصوصی API Mailgun و زیر دامنه mailgun خود دارید. برای دریافت این اطلاعات از حساب Mailgun خود، روی لینک دریافت کلید کلیک کنید.

کلید API و نام دامنه

فراموش نکنید که دکمه ذخیره تنظیمات را کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

اکنون می توانید بر روی برگه ‘Email Test’ در صفحه تنظیمات افزونه کلیک کنید تا یک ایمیل تست ارسال کنید و ببینید آیا همه چیز درست کار می کند.

آزمون ایمیل

 

عدم دریافت ایمیل از سایت وردپرس

بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در training

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *