بهترین روش جهت افزایش امنیت وردپرس

3 خواندن ثانیه
0
84

امنیت هر وب سایتی بخصوص امنیت در سایت های وردپرسی یکی از مهمترین اصل ها برای هر وب مستر است.  اگر دقت کرده باشید در تروندوب ما در بسیاری از آموزش های سایت به روش های مختلف افزایش امنیت وردپرس اشاره کرده ایم و شاید این مطلب خلاصه ای باشد بر تمام همه ی آنچه گفته ایم.

اولین مهم در امنیت وردپرس استفاده از هاست با امنیت بالاست

به جرئت میتوان گفت که اولین و مهمترین گام در ایجاد یک وبسایت و تامین امنیت آن، انتخاب یک هاست مناسب با سرعت و امنیت بالاست.
همانطور که آمارها نشاندهنده است، اکثریت قریب به اتفاق هک یا نفوذ های امروزی از طریق هاست ها صورت میگیرد. بنابراین باید نهایت دقت و حوصله را در انتخاب هاست میزبانی برای سایت خود داشته باشیم.

ویژگی های یک هاست با امنیت بالا:

  • پشتیبانی از آخرین نسخه PHP و mysql
  • حساب کاربری ایمن
  • دارای سیستم امنیتی Firewall

بروزرسانی منظم سایت

در روند مدیریت سایت همیشه باید بروز باشید. بطور مثال همیشه باید از اخرین نسخه وردپرس برای مدیریت سایت خود استفاده کنید و آن را بروز رسانی کنید، افزونه ها را مطابق با اخرین بروزرسانی آپدیت کنید و …

استفاده از کلید های امنیتی سفارشی

بسیاری از کاربران وردپرس پس از نصب سایت از همان نام کاربری و پسورد پیش فرض استفاده می کنند که این کار کاملا اشتباه است. نام کاربری و پسورد خود را جهت افزایش امنیت وردپرس تغییر دهید.

استفاده از نام کاربری و پسوورد ویژه و خاص میتواند یک گام مهم در روند جلوگیری از نفوذ به سایت شما باشد، اگرچه این نکته کمی ساده و غیر باور بنظر میرسد اما تعداد بسیاری از نفوذ به سایت های مهم تنها با حدص زدن رمز عبور صورت گرفته است.
بنابراین برای پنل ورود خود به وردپرس یک رمز غیر قابل حدس انتخاب کنید.

بطورمثال:

  • هرگز از نام کاربری Admin استفاده نکنید
  • هرگز از رمز عبور پیش فرض استفاده نکنید
  • بصورت منظم رمز عبور خود را تغییر دهید

کنترل روی فایل های آپلود شده توسط کاربران

زمانی که حجم بارگذاری را برای کاربران آزاد می گذارید انتظار بارگذاری هر نوع فایل مخربی را باید داشته باشید. پس در این مورد محتاط باشید و محدودیت ایجاد کنید. به عنوان مثال میتوانید از روش های انتقال امن مانند SFTP برای آپلود فایل توسط کاربران استفاده کنید.

تهیه بکاپ به بصورت منظم

بک آپ گرفتن را هرگز فراموش نکنید. همیشه از وبسایت خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و در محیطی امن و مطمئن نگه داری کنید. بطور مثال میتوانید بصورت ماهانه یا هفتگی از وبسایت خود پشتیبان تهیه کنید.

بارگذاری توسط ابوالفضل نوری
بارگذاری در training

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *